Znaleziona galeria
Silesia Art Antyki
ul. Mikołowska 45
40-065 Katowice
508 355 125
antyki@silesia-art.pl
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 10.00-18.00
sobota: 10.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (74)
Kabaret do przypraw art - deco FRAGET
Elegancki kabaret ze znanej warszawskiej wytwórni platerów Fraget; dwie buteleczki i pojemnik wykonane ze szkła kryształowego, na prostokątnej, metalowej podstawie, z uchwytem o geometrycznym kształcie; okres międzywojenny.
17-10-2019
Nowość
Ażurowa paterka - Bracia Henneberg
Posrebrzana paterka ze znanej warszawskiej wytwórni platerów Braci Henneberg, z okresu międzywojennego.

Wymiary:
średnica - 15,5 cm
17-10-2019
Nowość
Zegar ścienny z kukułką
Zegar ścienny z mechanizmem wahadłowym, w drewnianej obudowie w formie domku z dwuspadowym daszkiem. Wymiary: 60 x 37 x 28 cm. System bicia godzin i pół godzin. Zegar sprawny. Zdobiony dekoracją snycerską o tematyce myśliwskiej.

590 zł

06-06-2016
Wazonik Rosenthal
Wazon , sygnowany Rosenthal Kronach Germany,model Miramar, Niemcy, okres 1938-1952, wysokość 21 cm.
09-01-2017
Wazonik porcelanowy - Steatyt Katowice
Żółto-biały wazonik ze złoceniem przy wylewie, z reliefową dekoracją na brzuścu, wykonany w znanej śląskiej fabryce porcelany Steatyt - Zygmunta Buksowicza. Na odwrocie drukowany, złoty znak firmowy.
30-10-2018
Wazonik DANMARK
Wazonik porcelanowy DANMARK

8,5 x 7, 5 cm.

Stan: dobry
10-09-2016
Wazon Rosenthal.
Wazon porcelanowy Rosenthal.Biała porcelana dekorowana motywem kwiatowo-roślinnym.Sygnowany.wymiary:wys;18,5cm.szer,podstawy;9cm.szer.wl.12cm.
22-09-2017
Wazon porcelanowy-Berlin.
Wazon porcelanowy biały firmy-Berlin.
18-11-2017
Wazon porcelanowy Rosenthal.
Wazon, biała porcelana na sześciokątnej podstawie z różowo-fioletową dekoracją kwiatową .Wymiary ;wys-14,5cm,szer.podstawy;8cm.wlew;10cm.
27-09-2017
Wazon porcelanowy Heinrich.
Wazon porcelanowy firmy Heinrich.Kolorystyka biało-niebieska.Recznie malowany.Sygnowany.Wymiary;wys-54cm.szer-27cm.wlew15cm.podstawa-18cm.
14-10-2017
Wazon New Look Wałbrzych
Wazon projektu Ludmiły Pokornianki z Fabryki Porcelany w Wałbrzychu, z ok. 1960 r.; szara farba naszkliwna, sygnowany zielonym drukiem podszkliwnym W/Wałbrzych/Made in Poland, podpisany ręcznie czarną farbą naszkliwną.

Wysokość - 22 cm
12-07-2019
Wazon Hutschenreuther.
07-09-2017
Wazon "Noga Słonia" Pruszków
Duży wazon z porcelitu tzw. "Noga Słonia" projektu Wiesławy Gołajewskiej, pokryty szkliwem zbiegającym; Zakłady Porcelitu Stołowego Pruszków, lata 60 - te XX w.
27-09-2019
Terakotowa rzeźba na podeście, z wizerunkiem dziewczyny karmiącej ptaka, ręcznie malowana, złocona, idealna do wystroju wnętrza.

Wymiary:

- wysokość 54 cm
- szerokość podstawy 45 cm

6 000 zł

28-11-2015
Temida, brąz, współczesny odlew
Figura Temidy
Brąz
Odlew współczesny
Wysokość: 61 cm.
24-06-2017
Talerz Rosenthal CHIPPENDALE
Porcelanowy, głęboki talerz, okuty srebrem
Dekoracja pejzażowa utrzymana w niebieskiej kolorystyce
Sygnowany: Rosenthal Germany Chippendale
Wymiary: 25 cm.
Stan zachowania: bez uszkodzeń
14-02-2017
Talerz Rosenthal
Talerz dekoracyjny Rosenthal ze scenką rodzajową ,zdobiony motywem kwiatowym i podszkliwnie kobaltem.Sygnatura od 1901r . wymiar; 22cm.
25-08-2017
Stojący krucyfiks, II poł. XIX w.
Piękny XIX wieczny krucyfiks wykonany z drewna , z realistycznie oddanymi szczegółami umęczonego ciała Chrystusa.

wysokość krzyża 53 cm, szerokość 23 cm
wysokość figurki 26 cm
26-06-2019
Serwis kawowy Carlsbad, Czechosłowacja
Porcelanowy serwis do kawy
Sygnowany: Carlsbad, Gloria
23-01-2017
Serwis do mokki - Steatyt Katowice
Serwis w stylu neorokoko dla sześciu osób, utrzymany w żywej kolorystyce, ze znanej wytwórni porcelany Z. Buksowicza "Steatyt" w Katowicach; lata 60 -te XX w.
12-09-2019
Serwis do Herbaty- Dulevo
Serwis ręcznie malowany
Skład: 6 filiżanek , 6 spodków, cukiernica, mlecznik, dzbanek
Wszystkie elementy sygnowane: Dulevo ( cyrylicą )
Uszkodzenie: uchwyty pokrywek (dzbanka oraz cukiernicy )
30-05-2017
Półmisek fajansowy - Pruszków
Duży, owalny półmisek z kremowego fajansu szkliwionego.
Sygnowany: Pruszków.
Wymiary: dł. 47 cm
szer. 37 cm
03-03-2018
Przycisk do papieru "Putto na smoku"
Miniatura z brązu na onyksowej podstawie; wymiary podstawy - 11,5x7 cm, wysokość - 9 cm
19-12-2018
Porcelanowy wazonik Rosenthal
Porcelanowy wazonik
Sygnowany: Rosenthal, Selb
Lata pięćdziesiąte
Wymiary: 9 x 9 cm.
18-01-2017
Porcelanowa amfora, Rosenthal
Porcelanowa amfora z Rosenthala, ręcznie malowana
Sygnowana
Wymiary: 32 x 16,5 cm.
21-11-2016
/3
liczba obiektów: 74